Яку систему з’єднання паркетної дошки краще вибрати?

Збираючись встановлювати дерев’яну підлогу, чимало власників квартир і будинків приймають рішення на користь паркетної дошки. Щоб паркетна дошка утворювала собою стійке й довговічне покриття, використовуються різні системи кріплення планок між собою. Найчастіше застосовуються системи «шип-паз» або «замок». Традиційною системою є перший вид. Замкове кріплення має складнішу форму виступів, а окрім канавок, на торцевих сторонах можуть бути додаткові виступи. Аби зрозуміти, з яким кріпленням придбати оздоблювальний матеріал, слід детальніше ознайомитися з їх особливостями.

Характеристики кріплення «шип-паз» та замкової системи

QjAjjC69N5-PCZhf0b0mCXTBIX5cKfc0nGWxP3VTL0QsAYOr2OfNeyFMza9Pe7cv-CMUMB4WshXYDW-sWmq5AF4RZmawVs4nZTDQNvFvhdeaMBHyfKoegbsWtzJc_BZ9rXICjkJWixXPGjCQ0SYV8NQ

Пази – це заглиблення на двох боках планки, шипи – виступи, які повторюють їхню форму. За допомогою такої системи кріпиться не лише паркетна дошка, а й дерев’яна підлога інших видів – штучний, художній та модульний паркет. Самі по собі шипи у пазах тримаються не надто надійно, і з часом покриття може розійтися. Для уникнення такої ситуації кожен елемент завжди підсилюють клеєм, саморізами чи скобами.

Щодо замкової системи, у ній наявна додаткова фіксація за допомогою виступів та заглиблень складної форми. Шви між планками виходять надійнішими й не розходяться навіть після багатьох років експлуатації, без потреби у додатковому кріпленні. Такою системою, оснащується також інженерна дошка й підлога з бамбука. Замок монтується по довших сторонах елементів чи за периметром. Кріплення за периметром не дуже зручне у роботі, бо під час встановлення на підлозі доведеться збирати цілий ряд дощок і лише після цього фіксувати його з попереднім. Для спрощення справи виробники інколи обладнують планки защіпками на торцях – тоді можна стикувати деталі послідовно по одній. Деякі компанії пропонують власні удосконалені й запатентовані механізми, аби виділитися на фоні інших виробників. Зазвичай в інструкціях з укладання покриттів той чи іншої лінійки є англомовні терміни Lock або Click. Слово Lock означає, що кріплення здійснюється шляхом закривання, а Click – прищипуванням.

Порівняння систем з’єднань підлогового покриття з огляду на потреби власників житла

pawVlxBE5P8qVeMSrHytdmNsj64HqsTCrObvcjlpZ3ryFvHjmtj2xQNTsgah4AVaQppQOr0_AR-26kfVhvIEi7WagROn_NjtthR3fNWyL_iS24as1XaCw-DCgNoLZtXMvNEA0tlZpo1kVC2VoVN6IT4

Якщо брати до уваги міцність, замкове з’єднання однозначно виграє. Проте не у всіх випадках доцільно зупиняти вибір саме на ньому, адже потрібно враховувати й інші аспекти:

  • Коли паркетна дошка буде укладатися на лаги, можна використовувати лише лінійки з системою «шип-паз». Матеріал з замком встановлюється на бетонну, фанерну чи дощату основу.
  • Для самостійного оздоблення підлоги краще надати перевагу дошкам з замком, оскільки робота з гребеневим з’єднанням вимагає відповідного досвіду. Так, наприклад, надто мала кількість клею при монтажі може призвести до того, що з часом настил може розшаруватися, втративши привабливий вигляд.
  • Якщо розглядається зміна житла найближчими роками, й планується демонтувати та забрати підлогове покриття з собою, замок буде єдиним підхожим варіантом. Система «шип-паз» не передбачає демонтажу планок та їх повторного укладання.
  • Ремонт підлоги з фіксацією «шип-паз» ускладнений, тому що для стійкості панелі склеєні одна з одною. У такому разі може знадобитися демонтувати декілька частин покриття, аби полагодити ділянку посередині кімнати.

Правильно обравши спосіб з’єднання підлогового настилу, вдасться отримати надійне покриття, вписатися в запланований на ремонт бюджет та у разі потреби зберегти дошку для переустановлення та експлуатації на новому місці проживання.