Чому жовтіють хвойні та газон: розбираємось та усуваємо причини

Хвойні рослини надають прибудинковій території благородного вигляду. Вони дарують відчуття свіжості, вносять яскраві фарби в ландшафтний дизайн, радують своєю красою цілий рік.

Але ці культури потребують правильно підібраного догляду, інакше їхня головна особливість — соковитий зелений колір — буде втрачена. Чому хвойні рослини жовтіють? Така ознака свідчить про те, що дерево чи чагарник потребує спеціального догляду, без якого підвищується ймовірність втратити культуру. Пропонуємо ознайомитись з основними причинами зміни кольору рослин. Які з хвойних дерев жовтіють, чому і як це запобігти? Про це та багато іншого — далі.

Зміна сезону — зміна кольору

Чому жовтіє хвойне дерево? Зміна кольору крони в першу чергу обумовлена ​​зміною температурних показників та похолоданнями. Восени у багатьох вічнозелених рослин змінюється забарвлення, і це не повинно лякати. Одні культури — більш схильні до зміни кольору, інші — залишаються з кроною насиченого зеленого відтінку. Які хвойні жовтіють: ялівець, мікробіота, туя та сосна. Ці дерева з приходом осінь можуть набути бронзового, іржаво-бурого або іншого відтінку.

Максимально стійкою до зміни сезону є псевдотсуга Мензіса. Такі хвойники живуть довго, незважаючи на зміну температурних показників, не змінюють кольору крони, але кожна культура проходить етап оновлення. Хвойні дерева жовтіють через те, що закінчується життєвий цикл голок, які живуть у середньому 6–7 років. Це супроводжується зміною їхнього кольору та опаданням. На їхньому місці обов’язково з’являється нова хвоя, дерево оновлюється і знову стає вічнозеленим. Але хвойні жовтіють і з інших причин. Зміни забарвлення крони може свідчити про захворювання, ураження шкідниками, неправильний догляд. Пропонуємо докладніше розібратися, чому жовтіють хвойні у вашому саду.