Каркас теплиці для полікарбонату: секрети вибору

На відміну від дощових опадів, він накопичується на даху та створює істотне додаткове навантаження на стійки та перемички каркасу.

Також каркас для теплиць під полікарбонат повинен легко монтуватися під час будівництва теплиці. А можливість демонтажу без деформації конструкції дозволить переносити теплицю з місця на місце, що підвищить її мобільність.

Каркас не повинен мати масивних елементів, які перешкоджатимуть достатньому рівню освітлення внутрішнього простору.

Щоб розібратися з найбільш популярними матеріалами та підібрати найбільш підходящий, розглянемо їх дедалі детальніше.

Дерево

Є класичним будівельним матеріалом і найчастіше використовується при будівництві теплиць на власній присадибній ділянці. Його доступність, а також простота обробки, яка не потребує наявності спеціальних навичок чи професійного обладнання, є досить вагомим аргументом.

Недоліком дерев’яного каркасу є його «примхливість». Щоб зберегти теплицю в робочому стані протягом тривалого часу, необхідно обробити її дерев’яні елементи спеціальними антисептичними засобами.

Протягом усього терміну експлуатації цю процедуру слід час від часу повторювати. Засоби, що захищають від грибка, шкідників чи проникнення вологи, мають бути виготовлені на основі натуральних органічних елементів. Токсичні хімічні речовини можуть негативно позначитися на рослинах, що вирощуються.

При будівництві дерев’яного каркасу для теплиці потрібно мінімізувати стики та з’єднання, які можуть спричинити накопичення води. Вона становить серйозну небезпеку для деревини. Також такий каркас хоч і зможе витримати укриття полікарбонатом, але все ж таки більше підходить для теплиць з поліетиленовою плівкою. Теплиця з дерев’яним каркасом буде цікава прихильникам натуральних матеріалів та екологічного будівництва.

Сталева труба

Більш міцна та довговічна конструкція може бути виготовлена ​​із сталевих труб. Для монтажу використовується зварювальний апарат. Тому певні навички вам знадобляться.

Також цей спосіб монтажу досить швидкий. Щоб збільшити термін експлуатації теплиці на значний період часу, можна використовувати сталеві труби з оцинкованим покриттям або просто добре пофарбувавши елементи каркасу спеціальними фарбами.

Слабкою стороною сталевого каркаса є його висока теплопровідність, та й для укриття теплиці будуть доступні не всі матеріали. Скло та полікарбонат, звичайно ж, підійдуть, але від поліетиленової плівки доведеться відмовитися.

Алюмінієвий профіль

Настільки ж міцним металевим каркасом, але значно довговічнішим, є каркас, виготовлений з алюмінієвих профілів (не плутати зі звичайним профілем для гіпсокартону).

Крім простоти монтажу, він відрізняється значною легкістю, хоч і коштує досить дорого. Такі конструкції не часто можна зустріти в садових товариствах, через саме їхню дорожнечу.

Алюмінієві деталі тепличного каркаса мають необхідні ребра жорсткості та профільну форму, що дозволяє їм витримувати навіть досить суттєві навантаження. Скріплюються алюмінієві елементи між собою болтами з гайками, які вдягаються в спеціально просвердлені отвори.

Другий варіант кріплення – за допомогою звичайного побутового заклепочника. Не варто недооцінювати міцність так званих порожніх клепок, що використовуються в заклепочниках. А щодо обробки самого алюмінію, то вона досить проста – свердлиться і пиляється він дуже легко.

Пластик

Одним із найтехнологічніших та найсучасніших матеріалів для будівництва теплиць є пластик. Спеціальні профілі, виготовлені з даного матеріалу, або навіть звичайні трубки ПВХ дозволяють виготовити міцний, легкий каркас, з досить низьким коефіцієнтом теплопровідності.